Wysoka zawartość białka, w produktach odzwierzęcych. Jaki rodzaj mieszanki zastosować?
Wysokiej jakości pasza, dla zwierząt hodowlanych.
Zwierzęta, hoduje się na mięso, lub dla pozyskania cennych produktów od zwierzęcy, jak jaja czy mleko. W obu przypadkach, dobranie odpowiedniego rodzaju paszy, ma ogromne znaczenie. Im pasza pożywniejsza, tym hodowca zapłaci mniej, za wyżywienie, co przełoży się na zysk.
Na rynku, dostępne są różne mieszanki paszowe. Różnią się one od siebie składem, wartościami odżywczymi, a co za trym idzie, ceną i jakością. Aby niskim kosztem, stworzyć pełnowartościowa mieszankę paszową, warto zainwestować w białko ziemniaczane.
Białko ziemniaczane w żywieniu zwierząt.
Białko, wykorzystywane do przygotowania treściwej mieszanki paszowej, powstaje w wyniku obróbki termiczno- kwasowej. Następnie, odwadnia się jej oraz suszy, przez co otrzymuje się biały, bezwonny proszek, idealny do porcjowania i przygotowywania paszy. Białko ziemniaczane, jest cenny produktem, ze względu na swoje wartości odżywcze. Zawiera około 80% białka, co pozwala na zaspokojenie potrzeb zwierząt. Ponadto białko zawiera kwas asparginowy, treoninę, serynę, prolinę, glicynę, walinę, leucyny czy metioninę. Taka mieszanka, jest nie tylko treściwa, ale również zaspokaja potrzeby na składniki odżywcze. Białko, jest łatwo przyswajalne, przez co, nadaje się dla warchlaków oraz prosiąt. Można wymieszać białko z dowolnym rodzajem paszy.
Sposób przechowywania białka.
Białko produkowane z ziemniaków, ze względu na wysoką zwartość białka roślinnego, jest chętnie kupowane przez hodowców. Dzięki sproszkowanej formie, w jakim występuje, z łatwością się je przechowuje. Aby nie straciło swoich cennych właściwości odżywczych, należy przechowywać białko w szczelnie zamkniętym pojemniku, w zacienionym, osłoniętym miejscu. W przypadku zawilgocenia, produkt nie nadaje się do użytku, gdyż może zachodzić w nim proces gnicia, co stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla zwierząt hodowlanych.
W razie konieczności, białko można namoczyć, chociaż nie jest to wskazane. namoczone białko, należy wymieszać z paszą właściwą, oraz podać zwierzętom. Białko ma neutralny zapach i smak, dlatego zwierzęta chętnie je zjadają,
Cena białka dla zwierzą. Czy produkt ziemniaczany, bezmięsny, jest tańszym rozwiązaniem?
Choć wielu osobom wydaje się, że białko jest produktem tańszym, gdyż jest łatwo dostępny, w rzeczywistości cena jest bardzo wysoka. Tona produktu, kosztuje około 6000 zł , co jest prawie dwukrotnie więcej, niż w przypadku białka sojowego, czy odzwierzęcego. Tak wysoka cena białka sprawia, że wiele osób, nie decyduje się na jego zakup, i sięga po inne, tańsze produkty, dostępne od ręki. Dzięki temu, koszt hodowli zwierząt zmniejsza się, i hodowca zdecydowanie chętniej, sięga po dodatki, które nie tylko ułatwiają mu hodowlę, i zmniejszą jej koszt, ale również korzystnie wpływają na rozwój zwierzęcia, i zaspokajają potrzeby, przez co zwierzę szybko przybiera na wadze. Jeśli jednak, zależy nam na produktach bogatych w białko, idealnych do mieszanek paszowych, to białko z ziemniaka, jest doskonałym produktem, spełniających oczekiwania zarówno hodowcy, jak i zwierzą.
Najnowsze komentarze